2. Čo vyhnalo nahor náš záujem o chalupy?

Snímka: Archív Má vlast cestami proměn

Aj takýmto spôsobom riešili mnohí Slováci svoju ochranu pred koronavírusom. A keďže mnohí chceli týždne lockdownu tráviť radšej v prírode než v mestách, prirodzene rástol záujem o rekreačné bývanie. Tomu napomohol aj fakt, že cestovanie do zahraničia bolo do veľkej miery obmedzené. Slováci volili pobyt v našej krajine, ideálne vo svojej vlastnej chalupe či chate.
Prirodzeným dôsledkom bol raketový nárast cien rekreačných nehnuteľností. "Záujem ľudí kupovať chaty, chalupy či apartmány sa posilnil o viac ako 30 percent. Samozrejme, odzrkadlilo sa to aj na zvýšení ich cien," , tvrdí pre HN Ján Palenčár, prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.
Novodobí chalupári majú záujem o takýto druh nehnuteľností po celom Slovensku. Ideálna je kombinácia relatívne nedotknutej prírody s dobrým napojením na niektoré z krajských miest. Vysoký dopyt je takisto po nehnuteľnostiach v blízkosti zimných stredísk. A práve tu ceny rastú najprudším tempom.

Očakáva sa pritom, že tento trend ešte posilní aktuálny lockdown, ktorý platí od prelomu rokov. Fakt, že hotely či rekreačné strediská sú zatvorené a vláda zaviedla zákaz cestovať na dovolenku do zahraničia, môže spôsobiť ďalší nárast cien rekreačných nehnuteľností.

Najčítanejšie témy