11. Aké stránky odhalil Facebook?

Každá z týchto stránok mala iné zameranie a inú cieľovú skupinu. Tieto stránky sú teraz už zmazané. Mediálny analytik Jonathan Albright zostavil čiastočný prehľad niektorých týchto príspevkov, nie promovaných reklamou.

Secured Borders - stránka využívajúca strach z nelegálnych imigrantov. Jej najpopulárnejší príspevok pred voľbami varoval, že počas volieb budú nelegálni prisťahovalci hlasovať pre Hillary Clintonovú. Po voľbách potom táto stránka opakovala tvrdenie, že pre Clintonovú (na snímke) hlasovali tri milióny nelegálnych imigrantov. Takéto tvrdenie pritom nevychádza zo žiadnych konkrétnych dát.

Being Patriotic - stránka využívajúca vlasteneckú rétoriku. Kombinuje články podporujúce veteránov s článkami o pálení vlajky alebo o nevlasteneckých liberáloch plánujúcich vzburu. Najpopulárnejší príspevok na tejto stránke varuje, že vláda chce prijať 620-tisíc utečencov, zatiaľ čo veteráni sú na uliciach.

LGBT United - stránka venovaná upozorňovaniu na porušovanie práv lesbičiek, gayov, bisexuálov a transvestitov. Najpopulárnejší príspevok ukazuje dve bozkávajúce sa dievčatá a píše – pozrite sa na všetky tie pohoršené tváre za nimi.

United Muslims - stránka vydávajúci sa za miesto, kde americkí moslimovia upozorňujú na diskrimináciu v USA. Najobľúbenejším bol príspevok upozorňujúci na experiment s obťažovaním moslimov v New Yorku.

Blacktivist - stránka sa vydávala za anonymného černošského aktivistu, ktorý mal upozorňovať na nespravodlivé zaobchádzanie alebo diskrimináciu. Najčastejšie zdieľaný bol príspevok slam poetry o policajnej brutalite.

Najčítanejšie témy