2. Kto za byty zaplatil najviac?

Snímka: Pixabay

Titul absolútneho rekordéra drží od minulého mesiaca apartmán na newyorskom Manhattane. O historický zápis sa postaral 50-ročný americký miliardár Kenneth Griffin.

Zakladateľ fondu Citadel si kúpil apartmán v mrakodrape 220 Central Park South za astronomických vyše 208 miliónov eur.

Spomínaný mrakodrap, ktorý je stále vo výstavbe, stojí na juhozápadnom okraji ikonického Central Parku, neďaleko populárnej koncertnej siene Carnegie Hall. Griffinov apartmán sa bude rozkladať celkovo na štyroch podlažiach.

Táto kúpa je dôkazom, že raketový nárast cien luxusných nehnuteľností je globálnym javom. Prechádzajúci americký rekord predstavoval byt, za ktorý nový majiteľ zaplatil 120 miliónov eur.

Navyše, New York aj ďalšie americké megapolisy zažívajú skutočný developerský boom. Vo výstavbe je viacero projektov, ktoré prinesú do ponuky ďalšie luxusné nehnuteľnosti.

„New York je veľmi unikátnym trhom, ktorý ročne pritiahne viac ako 60 miliónov návštevníkov. Odhliadnuc od toho, že je svetovým centrom v celej plejáde oblastí, prirodzené obmedzenia Manhattanu ako ostrova limitujú veľkosť priestoru, ktorý môže poskytnúť na ďalší developerský rozvoj,“ vysvetľuje pre HN Colin Serling, ktorý je manažérom vzťahov so zákazníkmi v americkej realitnej spoločnosti Prodigy Network.

Najčítanejšie témy