Olympiáda v tieni korony. Čo Tokio pripravilo športovcom?

Olympiáda v tieni korony. Čo Tokio pripravilo športovcom?

Japonci sa snažia, aby sa športovci u nich napriek prísnym opatreniam cítili čo najlepšie.

Pôvodne sa mali uskutočniť na prelome júla a augusta minulého roka. Ich organizátorom však urobila škrt cez rozpočet pandémia koronavírusu. Museli sa preto o 12 mesiacov odložiť.

Letné olympijské hry Tokio 2020 sa tak napriek číslu vo svojom pomenovaní uskutočnia až tento rok. A hoci sa špekulovalo, že v dôsledku neustupujúceho ochorenia COVID-19 sa opäť odložia, prípadne úplne zrušia, zdá sa, že tentoraz sa ich na prelome dvoch letných prázdninových mesiacov skutočne dočkáme. „Medzinárodný olympijský výbor oznámil, že hry Tokio 2020 budú. To je všetko, čo vám k tomu dnes môžem povedať, keďže konečné rozhodnutie o hrách prijíma práve on,“ uviedol pre HN Makoto Nakagawa, japonský veľvyslanec na Slovensku. Neskrýva však presvedčenie, že Tokiu sa podarí zorganizovať bezpečný a hlavne zdravý športový sviatok, na ktorý sa zvyčajne reprezentanti krajín celého sveta pripravujú štyri roky.

Prečítajte si, čo v ďalekej východoázijskej krajine čaká počas vyše dvoch olympijských týždňov aj našich reprezentantov.

Najčítanejšie témy