"Z dnešného víťazstva sa veľmi teším, pretože tím BORA-hansgrohe nechal na trati úplne všetko, chalani sa naozaj obetovali. Na konci sme boli takmer všetci, chalani ma doviedli až do finále. Ďakujem mojim spolujazdcom, skončilo sa to pre nás veľmi dobre a ja som naozaj šťastný. Trochu to trvalo, kým sme sa dopracovali až k víťazstvu. Prvá etapa bola divoká, odohralo sa niekoľko atakov, na trati bol chaos. Pred dvomi dňami v Berne som sa cítil takisto dobre, ale pred posledným stúpaním som vyvinul veľkú snahu, čo mi v konečnom dôsledku chýbalo na páske. Ale dnes to dopadlo veľmi dobre. Na konci nám trochu spŕchlo, ale cítil som sa lepšie a zostal som celý čas plne koncentrovaný". 61 927 lajkov.Instagram/petosagan
StoryEditor

Saganománia 3.0. Prečo náš cyklista stále šokuje?

25.09.2017, 17:30
Slovenský elitný športovec má tretí titul majstra sveta.

Senzačným triumfom na šampionáte v nórskom Bergene dokázal Peter Sagan už tretíkrát spôsobiť na Slovensku fanúšikovský ošiaľ. Unikátnosť tretieho zlata spočíva v tom, že ani legendy cyklistiky ako Eddy Merckx či Óscar Freire nedokázali ovládnuť šampionát tri roky za sebou. Vďaka Saganovi sa Slovensko v rebríčku najúspešnejších krajín histórie posunulo už na ôsme miesto – tri zlaté majú na konte veľmoci ako USA či Švajčiarsko. Prečítajte si, čím ničí Sagan svojich rivalov a ako zvýši zlatý hetrik jeho hodnotu.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
18. apríl 2024 03:54