3. 11.30: Privítanie na Úrade vlády

Snímka: TASR/Jaroslav Novák

Krátko pred jedenástou sa tam stretol s prezidentom Andrejom Kiskom.

V tom čase už síce bol obchvat otvorený, polícia však striedavo obmedzovala dopravu na cestách v centre mesta, na ktorých sa plánoval presun americkej delegácie.

Konkrétne sa to týkalo lokalít ako Mlynská dolina, Búdková ulica, Palisády, Hodžovo námestie či Štefánikova a Staromestská ulica.

HN monitorovali situáciu na cestách priamo počas prejazdu Pompeovej kolóny.

K žiadnym výraznejším zápcham či meškaniam však nedochádzalo. Polícia postupne uzatvárala a opätovne otvárala jednotlivé úseky. Zdržania sa tak počítali v jednotkách minút.

Pompeov program sa v utorok dodržiaval podľa plánu rozpracovaného na minúty. Svedčí o tom aj fakt, že na jednotlivé schôdzky prichádzal veľmi presne. O pol dvanástej dorazil na Úrad vlády, kde ho hneď pri dverách privítal premiér Peter Pellegrini.

Obaja potom vystúpili pred kamerami s krátkymi vyjadreniami v Zrkadlovej sále.

„Pompeo prichádza v čase, keď sa Slovensko veľmi angažuje v medzinárodnej politike. Predsedáme Vyšehradskej štvorke, Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe aj OECD,“ uviedol Pellegrini.

Pompeo zase vyzdvihol potrebu rozvíjania vzťahov a spolupráce medzi našimi krajinami najmä v obrannej a bezpečnostnej oblasti.

Najčítanejšie témy