2. Kto patrí k ďalším kritikom?

Donald Trump
Snímka: Reuters

Smrť McCaina je začiatkom toho, že sa proti politike Trumpa postaví menej senátorov, informuje portál thehill.com.

O ideologických rozporoch medzi politikmi svedčí aj rozlúčkový list McCaina s odkazom na amerického lídra: „Oslabili sme našu veľkosť, keď sme zamieňali náš patriotizmus s kmeňovou rivalitou, nenávisťou a násilím vo viacerých kútoch sveta.“

Otázka teda teraz visí nad tým, kto zo súčasných členov republikánskej strany sa postaví voči kritike Trumpa, a to hlavne jeho zahraničnej politike.

Nie je totiž tajomstvom, že viacerí republikáni sa priamej konfrontácie s Trumpom obávajú.

Šéf výboru senátu pre zahraničné vzťahy a tiež jeden z členov jadra Trumpových kritikov Bob Corker uviedol, že odpoveď asi nájdeme po nadchádzajúcich voľbách Kongresu.

Sám je príkladom, že viacerí možní náhradníci McCaina už odchádzajú do dôchodku.

Skloňuje sa senátor Lindsey Graham ako blízky priateľ McCaina, ktorý je však s Trumpom ruka v ruke v otázke možného vyhodenia generálneho prokurátora Jeffa Sessionsa.

Ďalej senátor Ron Johnson, šéf výboru pre domácu bezpečnosť a vládne záležitosti, ktorý by mohol byť skúškou Trumpovej zahraničnej politiky.

Fokus padá aj na senátora Bena Sasseho, ktorý je známy kritik jeho administratívy a viacerí republikáni ho už k McCainovi v minulosti prirovnávali.

Najčítanejšie témy