6. Ako hodnotí atmosféru Slovenka žijúca v Anglicku?

Snímka: Reuters

Kráľovská svadba je pre mnohých nielen Angličanov skutočne udalosťou roka. Ako vyzerali prípravy na svadbu?

Rôzne prieskumy verejnej mienky ukazovali, že väčšina Angličanov sa o kráľovskú svadbu až tak nezaujíma, no mnohé obchody naznačovali, že opak je pravdou. Fotografie Meghan a Harryho boli takmer všade, nielen na tradičných suveníroch, ale napríklad aj na veľkých plagátoch propagujúcich zubné pasty so sloganom „Nech sa vaše zuby blýskajú ako zuby Meghan Markleovej“, čo sa v angličtine aj pekne rýmuje. Určite v tom bol najmä šikovný marketing, napríklad výklady obchodov s oblečením boli zrazu v kráľovských britských farbách či boli plné nápadov, čo si na pouličnú svadobnú párty obliecť. V meste bol pocit, že Angličania svadbou skutočne žijú.

Ak túto svadbu porovnáme s inými „kráľovskými“ udalosťami, ako narodenie detí Williama a Kate, čo spôsobilo väčší boom?

Určite táto svadba sa s narodením kráľovských detí nedá ani porovnať. Myslím si, že väčšina Britov by asi musela chvíľu rozmýšľať, ak by ste sa ich opýtali, ako sa deti Kate a Williama vôbec volajú.

Meghan nie je asi na prvý pohľad tá pravá Harryho nastávajúca – rozvedená, Američanka, herečka s hispánskymi koreňmi... Dá sa preto pozorovať isté „uvoľnenie mravov“ v kráľovskej rodine?

Pomery v rodine sa menia už od tragickej smrti princeznej Diany, k čomu prispeli najmä obaja princovia William a Harry. Verejnosť si pamätá najmä dvoch mladých chlapcov kráčajúcich za truhlou ich mamy celým Londýnom. Bola to snáď najsmutnejšia udalosť za posledné štvrťstoročie. Ľudia sa možno s mladými princmi až tak nestotožňujú, no určite im želajú len to najlepšie.

Aká iná udalosť čaká nie Londýn, ale Manchester najbližšie dni?

Mesto a celá Británia si v utorok pripomenie rok od teroristického útoku v manchesterskej hale Aréna na konci koncertu speváčky Ariany Grande. Očakáva sa účasť premiérky Theresy Mayovej aj princa Williama. Bezpečnostné zložky pripravovali mesto na takúto akciu, kontrolovali kanály, mosty či budovy a odstraňovali smetné koše, aby v nich nemohlo byť nič uložené.

Najčítanejšie témy