4. Presadila by známa moderátorka platovú rovnosť?

Snímka: AP

Do politických vôd často vo svojich diskusiách zavíta aj ďalšia známa moderátorka Ellen DeGeneresová, ktorá sa netají nesúhlasom s Trumpom. Tá vo svojom programe The Ellen DeGeneres show vysielanom napríklad televíziou NBC hostila množstvo najdôležitejších lídrov.

Vo februári 2016 bol napríklad jej hosťom vtedajší americký prezident Barrack Obama. V jednom rozhovore sa však vyjadrila, že jediným človekom, ktorého by do svojho programu nikdy nezavolala, je Donald Trump.

Podobne ako v prípade Winfreyovej, aj DeGeneresovú vyzývajú jej fanúšikovia, aby šla kandidovať za prezidentku. Tú síce podpora ľudí teší, sama sa však do boja o Biely dom nechystá.

„Mám rada súkromné lietadlá, takže je to pre mňa príťažlivá myšlienka. Ale nemám žiadne politické ambície. Na druhej strane, mala by som zopár nápadov, ako ľuďom zlepšiť život. Keby som napríklad teraz bola prezidentkou, vyrovnala by som nerovnosti v platoch mužov a žien. Nemyslím si, že by v tom mal byť nejaký rozdiel. Toto by bola prvá vec v mojej agende,“ vysvetlila moderátorka.

Najčítanejšie témy