4. O akých odchodoch vieme u našich susedov?

Hovoríme o luxusných hodinkách, na ktorých si muži posilňujú svoje sebavedomie podobne ako pri drahých autách. Zmienka o nich uletela v roku 2013 poľskému ministrovi dopravy Slawomirovi Nowakovi, keď v majetkovom priznaní na ne pozabudol.

Ich cena sa podľa niektorých médií mala priblížiť až k štyrom tisícom eur.

U susedných Čechov je k téme nutné spomenúť odchod Stanislava Grossa, už zosnulého českého expremiéra. Tak, ako aj slovenská kauza Gorila spomína konšpiračný byt, tak aj Grossov byt sa Čechom automaticky spája s korupciou v politike.

O tom, že nešlo iba o klasický byt našej pospolitosti svedčí fakt, že sa hrdil nie celkom bežnou vecou, a to bazénom so skokanským mostíkom. Novinárom sa hneď zdalo podozrivé, ako ho zaplatil a neverili jeho výhovorkám o priamej platbe či použití hypotéky.

Jeho popularita podobne ako u nášho ministra vnútra postupne klesala, až sa sám rozhodol post v roku 2005 opustiť. Stal sa podnikateľom, jeho život v roku 2015 ukončila závažná choroba.

Česká ministerka školstva Kateřina Valachová zase odstúpila minulý rok po tom, čo sa jej námestníčka ocitla vo vyšetrovacej väzbe v súvislosti s aférou okolo rozdeľovania financií v českom športe. Dohadovať sa na nich mala s predsedom Futbalovej asociácie Českej republiky.

Najčítanejšie témy