4. Prečo je Soros tak nenávidený?

Snímka: Reuters

Jeden z popredných židovských plutokratov sveta, liberálny miliardár či šialenec s mesiášskym komplexom, ktorý môže byť za skrytou vojnou s Ruskom či snahami o zničenie amerického dolára. Za rôzne aktivity s neziskovkami je tiež strašidlom európskych nacionalistov. To všetko má byť Soros.

Amerického finančníka a filantropa maďarského pôvodu už dlhšie opisujú ako podnecovateľa migrácie, ktorá má podkopávať stabilitu Európy a predstavuje bezpečnostné riziko. V svojich 87 rokoch je tak podľa obvinení stále celkom vitálny dedko.

Vládnym nacionalistom sa nepáči jeho liberálny prístup k otvoreným hraniciam. Chcú preto preveriť Sorosa, či do týchto aktivít nie je zapojený a z toho vyvodiť dôsledky.

Naši susedia sa už dokonca podujali na to, že v ankete medzi obyvateľmi zisťovali, čo si predstavujú pod pojmom „Sorosov plán“. Orbánov kabinet si s ním totiž spája príval miliónov utečencov do Európy, pre ktorých budú následne pripravené rôzne výhody.

Plán zložený z viacerých častí mal pritom Soros skonštruovať so svojím zlým bratom Bruselom s cieľom zničiť ako Maďarsko, tak aj Európu.

Voči Sorosovi tiež prebiehala minulý rok antikampaň s heslami ako „Nenechajme, aby sa nakoniec smial Soros“. Plagáty síce povešali v krajine ešte začiatkom júla, vidieť ich však bolo aj ku koncu roka. Bilboardy boli spoločne označené ako Národná konzultácia a svietila na nich poznámka, že 99 percent obyvateľov odmieta ilegálnu migráciu.

Samozrejme, bez odkazu na zdroj. Voči antikampani protestovala aj maďarská židovská obec. Podľa nej síce nesyčí priamo antisemitistickým postojom, mohla byť však vášne týmto smerom viac rozpútať.

Najčítanejšie témy