5. Ako sa k vydaniu knihy stavia Biely dom a politici?

Snímka: Reuters

Síce sa kniha mala pôvodne dostať na trh tento týždeň, pre (ne)chcený mediálny rozruch sa jej vydanie posunulo o týždeň skôr. Odozva na seba nenechala dlho čakať a právnici Bieleho domu chceli zastaviť jej distribúciu a obrátili sa preto na vydavateľa aj samotného Wolffa.

V opačnom prípade ich mal dostihnúť hnev Bieleho domu, ako aj kniha v názve evokuje, ale už v podobe žaloby: „Rátali sme s tým, že Donald Trump bude útočiť a bude posielať listy právnikom, “ vyjadril sa spisovateľ v rozhovore pre americkú televíziu CBS. Vysvetľuje to Boháček: „Donald Trump je známy tým, že žaluje kohokoľvek pre úplne všetko. Veľmi by som tomu nepridával hodnotu.“

Jedným z prvých, ktorí sa ku kontroverznej knihe vyjadrili, bol Rex Tillerson, Trumpov šéf diplomacie. Ten vraj o duševnom zdraví Donalda Trumpa nikdy nemal pochybnosti. Pripomenul tiež, že Trump nie je typický prezident, akých poznáme z minulosti, čo je aj dôvod, prečo si ho Američania asi aj zvolili.

Pridáva sa k nemu aj britská premiérka Theresa Mayová, ktorá si starosti o duševné zdravie Trumpa nerobí a jeho rozhodnutia sú vraj v najlepšom záujme Spojených štátov. Ku kritikom knihy sa pridal aj politický poradca Trumpa Stephen Miller či riaditeľ CIA Mike Pompeo. Bodku za vyjadreniami dáva Trump, ktorý sa sám považuje za vyrovnaného geniálneho človeka.

Najčítanejšie témy