2. Čo patrí k spomenutým témam?

Snímka: Reuters

Okrem jeho profesionálnych kvalít, kniha popisuje aj súkromný život Trumpa. Od oddelenej spálne so svojou manželkou, prvou dámou Melaniou k posadnutiu tým, ako o ňom informujú spravodajské stanice či zamkýnaniu sa v izbe aj pred svojou ochrankou. „Netreba sa však pozerať na Wolffovu knihu ako na pokus o zosmiešnenie prezidenta. Väčšinu odhalení, ktoré má autor knihy od ľudí blízkych Trumpovi vieme podporiť verejnými prejavmi. Neviem, do akej miery sú výroky pravdivé, veľa ľudí sa od tých svojich dištancuje, ale veľké témy ostávajú pravdivé,“ povedal pre HN analytik zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Dušan Fischer.

Kniha začína svoj popisok slúžiaci na prilákanie čitateľov zdôraznením prvých deviatich mesiacov úradovania Trumpa, ktoré boli búrlivé, šokujúce aj absolútne fascinujúce. Vyzdvihuje tiež, že nikdy predtým prezident tak nerozdeľoval americkú spoločnosť ako je tomu v súčasnosti.

Zdôrazňuje chaos v Oválnej pracovni a chce priniesť odhalenia o tom, čo si jeho štáb o ňom skutočne myslí, prečo vyhodili bývalého šéfa FBI Jamesa Comeyho či v čom tkvie tajomstvo komunikovania s Trumpom. Kniha má zodpovedať ako a prečo sa Donald Trump stal kráľom sporov a nejednotnosti.

Najčítanejšie témy