2. Pri akom útoku sa skloňuje pedofília?

Snímka: TASR/AP

Robil si vražedný zoznam

Útok Adama Lanzu z decembra 2012 sa od prvého spomenutého odlišuje v motíve. Na základnej škole v Newtowne postrieľal 20 detí vo veku šesť až sedem rokov a šiestich dospelých a predtým postrelil svoju matku v ich rodinnom dome.

Vraždenie zavŕšil zabitím seba. Celý útok sa odohrala za 11 minút.

Vtedy 20-ročný Lanza sa narodil v New Hampshire a tri roky pred útokom sa mu rozviedli rodičia. Policajná správa odhalila, že bol držiteľom zoznamu s 500 najhoršími masovými vraždami na svete.

Po incidente sa rodiny obetí rozhodli zažalovať výrobcu zbraní. Najvyšší súd však predtým rozhodol, že spoločnosti výroby ručných zbraní majú limitovanú zodpovednosť, keď ich produkty použijú kriminálnici a sťažnosť tak zamietli, voči čomu sa rodiny odvolali.

Masovými vraždami žil

Posledné zverejnené dôkazy naznačujú, že by sa Lanza mohol zaujímať o pedofíliu a na útok sa pripravoval rok.

Podľa ženy, ktorá bola s ním v kontakte na internete Lanza tvrdil, že sexuálny vzťah medzi dospelým človekom a dieťaťom môže byť prospešný pre obe strany.

Po útoku FBI uviedol, že bol posadnutý masovými vraždami a v podstate celú svoju internetovú aktivitu venoval vyhľadávaniu a diskutovaniu o masových vraždách a zabíjaní v záchvate.

O tých, ktorí majú na svojom konte vraždy v škole hovoril tiež s rešpektom a pochopením. Jeho internetová známosť tiež uviedla, že bol depresívny a cynický s veľmi negatívnym postojom k životu.

Iné dokumenty zase naznačujú, že sa Lanza stal samotárom a za tri mesiace pred besnením zhodil 38 kíl.

Najčítanejšie témy