4. Čo poškodilo ich kampaň?

Snímka: Pirátska strana archív

S pirátmi sa tak začalo skloňovať, že chcú vystúpiť z NATO. V skutočnosti však alianciu považujú za garanciu prozápadného začlenenia Českej republiky.

K ďalším prvkom kritiky sa zaradilo aj to, že chcú obmedziť bezplatné sťahovanie filmov, sami však propagujú iba reformu copyrightu.

Alkohol je pre nich väčší nepriateľ ako mäkké drogy

Tým, ktorí tvrdia, že presadzujú drogy odkazujú, že chcú iba ľahké drogy zlegalizovať, zdaniť a peniaze z ich predaja využiť na prevenciu a liečbu.

Zastávajú sa tiež užívateľov marihuany, ktorých činnosť je podľa nich spoločensky omnoho menej nebezpečnejšia ako napríklad alkoholizmus.

Kritici si slovami zgustli aj na tom, že piráti nemajú skúsenosti s riadením štátu.

Voči migrantom majú vyhranený postoj

Úsmev na tvári určite vyčaril aj návrh, podľa ktorého chcú zdaniť robotov ako reakcia na štúdiu Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj v Európe, podľa ktorej je český pracovný trh druhým najviac ohrozeným robotizáciou v celej Európskej únii.

Aj v ich prípade sa skloňovala otázka migrácie a v médiách sa našli prívlastky pirátov ako takzvaných vítačov migrantov. Sami však svoj názor od roku 2015 nezmenili.

Odmietli kvótny systém a žiadali, aby členské štáty mohli pri ich prijímaní postupovať podľa kritérií definovaných daným členským štátom a nie iba vedením Únie.

Najčítanejšie témy