3. Aká bola reakcia opozície?

Snímka: TASR

Lucia Žitňanská (Most-Híd), šéfka rezortu spravodlivosti, hľadí do budúcna. Navrhuje nastaviť rámce ako postupovať v jednotlivých kategóriách prípadov pri nastavovaní zmluvných vzťahov. Navrhla odmeňovanie za jednotlivé úkony namiesto podielovej odmeny. Názor na celú kauzu si však vytvorí, až keď si zmluvu, na základe ktorej mal advokát Radomír Bžán dostať niekoľkomiliónovú odmenu preverí.

Ak by kauza nevyšla najavo, peniaze by boli vyplatené v pôvodnej výške. Tvrdí Erika Jurinová z OĽaNO a vyčíta tiež, že minister Žiga začal konať až po prevalení kauzy.

SaS zase kritizuje, že sa nezvolala medzinárodná schôdza parlamentu. Poslanec strany, Karol Galek uviedol, že chcú poznať všetky odpovede na otázky ohľadom Slovenských elektrární a odmeny pre Radomíra Bžána.

Jozef Viskupič z OĽaNO k tomu dodáva, že okrem schôdze sa mal zvolať aj mimoriadny hospodársky vývoj, ktorý sa však pre neprítomnosť koaličných partnerov aj samotného ministra hospodárstva neuskutočnil. Vo vyvodení zodpovednosti chce opozícia pokračovať.

Najčítanejšie témy