2. Ako reagoval vládny SMER?

Snímka: TASR

Minister hospodárstva Peter Žiga je s výsledkom vyrokovanej odmeny nie je úplne spokojný. Odhadoval ju na úrovni jedného až dvoch percent a jej výšku stále nepovažuje za definitívnu. Pôvodná zmluva nemusí byť platná, pretože podľa Žigu nebola dôkladne alebo dobre zverejnená.

Žiga sa rozhodol aj o vyvodenie osobnej zodpovednosti, a tak dozorná rada spoločnosti MH Manažment povedala svoje zbohom. Okrem nej skončí po zmenených stanovách aj súčasné predstavenstvo. Minister sa rozhodol menovať novú dozornú radu. Od nového vedenia očakáva, že zabezpečí, aby sa podobné situácie v budúcnosti neopakovali.

Ďalšie slová do boja. Žiga tiež skonštatoval, že jeho rezort zistil pochybenia v oblasti verejného obstarávania a súťaž sa podľa neho mala vykonať profesionálnejšie. Spochybnil tiež, že sa konečná cena odmeny dohadovala až po skončení sporu.

Ticho nezostal ani premiér Robert Fico. Pôvodná odmena bola podľa neho nechutná a vysoká. Ministra Žigu pochválil za skresanie odmeny a vyvodenie personálnej zodpovednosti. Situáciu prirovnal k traumatizácii spoločnosti pre amnestie z čias vlády Vladimíra Mečiara. Opozícii vyčítal, kde bola, keď sa sporná privatizácia Slovenských elektrární dohodla.

Najčítanejšie témy