Sagan znova dominuje. V Kanade začína víťazstvom

04.09.2013, 07:39
Peter Sagan vyhral prológ pretekov Okolo Alberty a získal dres pre lídra pretekov.

Slovenský cyklista Peter Sagan si pripísal ďalšie cenné víťazstvo. Jazdec tímu Cannondale triumfoval v utorňajšom prológu pretekov Okolo Alberty. V individuálnej časovke na 7,3 km dosiahol v uliciach Edmontonu čas 8:28 min. a obliekal si dres pre lídra pretekov.

Druhé miesto obsadil Austrálčan Rohan Dennis, ktorý stratil na víťaza až 13 sekúnd. Tretí najrýchlejší bol Švéd Tobias Ludvigsson.

"Už od rána som cítil, že to môže dopadnúť dobre a napokon som aj vyhral. Bol to náročný deň, pretože hneď ráno pred raňajkami sme išli na bike jednu hodinu. Ja som mal štart až večer o 20:09 hod. Prológ mi celkom sedel, bol dosť náročný, aj celkom technický. Som veľmi rád, že sa mi podarilo zvíťaziť. Uvidíme, či sa mi podarí udržať líderský dres, lebo som počul, že etapy budú dosť veterné, takže musíme byť v strehu, aby nám neušla nejaká väčšia skupina," sprostredkoval slová Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

V stredu je na programe prvá etapa zo Strathcona County do Camrose (158,1 km).
Výsledky - prológ - individuálna časovka (Edmonton, 7,3 km):
1. Peter SAGAN (SVK/Cannondale) 08:28 min, 2. Rohan Dennis (Austr./Garmin-Sharp) +13, 3. Tobias Ludvigsson (Švéd./Argos-Shimano) +14, 4. Cadel Evans (Austr./BMC Racing) +20, 5. Brent Bookwalter (USA/BMC Racing) +21, 6. Chad Haga (USA/Optum p/b Kelly Benefit Strategies) +23

Priebežné poradie:
1. SAGAN 08:28 min, 2. Dennis, 3. Ludvigsson +14, 4. Evans +20, 5. Bookwalter +21, 6. Haga +23

01 - Modified: 2021-07-08 12:21:23 - Feat.: - Title: Sagan končí. Tour už pokračuje bez neho 02 - Modified: 2021-06-20 13:56:32 - Feat.: - Title: Sagan potvrdil svoju dominanciu. Získal siedmy slovenský majstrovský titul 03 - Modified: 2019-04-21 16:49:16 - Feat.: - Title: Sagan na najlepších nestíhal. Amster Gold Race vyhral Van der Poel 04 - Modified: 2018-07-12 14:08:02 - Feat.: - Title: Aké má Sagan za sebou prestupy? 05 - Modified: 2017-09-25 10:06:53 - Feat.: - Title: Peter Sagan má priority jasné: po včerajšom triumfe chce robiť TOTO
29. apríl 2024 15:26