Tatar strelil štrnásty gól v sezóne. Detroitu to však na výhru nestačilo (video)

12.01.2016, 06:23

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Bostonu to na body nestačilo, keď prehral na štadióne New Yorku Rangers tesne 1:2.

Kapitán "medveďov" strávil na ľade dokopy 25:13 minút a do štatistík si pripísal aj jednu "plusku" a dve strely na bránku. Tridsaťosemročný bek bodoval v treťom zápase v rade, pričom vo všetkých zaznamenal po jednej asistencii. Celkovo má na konte už 22 bodov (5+17).

Detroitu nestačil na víťazstvo ani 14. gól a 27. bod Tomáša Tatara v sezóne. Dvadsaťpäťročný slovenský krídelník upravil v 16. minúte zápasu s LA na 1:1 a "červené krídla" išli potom aj do vedenia zásluhou Alexeja Marčenka.

V ďalšom priebehu však už skórovali iba domáci Kings, ktorí sa nakoniec tešili z triumfu 4:2. Hrdinom a prvou hviezdou duelu bol Anže Kopitar. Slovinský center strelil gól a pridal tri asistencie.

výsledky:

NY Rangers - Boston 2:1 /Chára za domácich 0+1/, Calgary - San Jose 4:5, Vancouver - Florida 3:2 pp, Los Angeles - Detroit 4:2 /Tatar za hostí 1+0/

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2024-03-05 08:39:10 - Feat.: - Title: Trosky vystreľovali do vzduchu. Viacero výbuchov a požiar zasiahli predmestie na severe Detroitu
02. máj 2024 10:48