Chorvátsko nemusí byť cestovateľským gýčom. Neležte však na pláži, radšej sa plavte po mori

Chorvátsko nemusí byť cestovateľským gýčom. Neležte však na pláži, radšej sa plavte po mori

Vyskúšajte dobrodružné plachtenie na jachte alebo spoznajte dalmátske ostrovy vďaka cykloplavbe, ktorá kombinuje to najlepšie z pobytu na lodi a túlania s bicyklom po strmých a kľukatých asfaltkách. Krajina tisícich ostrovov nie je len o pljeskavici a Karlovačku.

Dovolenka pri mori pre našinca najčastejšie znamená Chorvátsko. Jadran je u nás považovaný za slovenské more a aj pandémia koronavírusu toto leto prinútila mnoho Slovákov zahrať to na istotu. Predsa len, náklady nie sú vysoké, more je čisté, s domácimi sa dá dohovoriť a hlavne je to blízko – v prípade rýchleho zhoršenia epidemiologickej situácie stačí len sadnúť do auta a o pár hodín ste doma.

Čoraz častejšie sa však ozývajú hlasy hovoriace o chorvátskom cestovateľskom gýči. No na druhej strane si aj čoraz viac ľudí začína uvedomovať, že letný oddych nemusí zákonite znamenať len spanie v hoteloch a driemanie na pláži s nafukovačkou pod hlavou a s knihou na tvári.

Tradičná plážová nuda so škvarením sa na slnku a občasným máčaním v slanej vode nie je pre každého. Miestne čapované pivo, čevapi a zmrzlina nie sú ani zďaleka tie najlepšie gastronomické zázraky Chorvátov. A večerná prechádzka po dláždených uličkách starého mesta, nákup magnetiek a levanduľových vrecúšok nie je práve lovenie zážitkov. Krajina tisícich ostrovov dokáže ponúknuť oveľa viac.

Najčítanejšie témy