6. Nie je akvapark ako akvapark, Aké vstupné v nich zaplatíme

Snímka: tatralandia.sk

S letnou dovolenkou a prázdninami sa automaticky spája kúpanie, no keďže v prímorských letoviskách z rôznych dôvodov väčšinou nemôžeme stráviť viac ako týždeň – dva, musíme voliť iné alternatívy. Najčastejšie sú nimi akvaparky, ktoré nielen na Slovensku v posledných rokoch zažívajú boom a populárne sú najmä medzi rodinami s deťmi. Prinášame súhrn akvaparkov nielen u nás, ale i v susedných krajinách. Porovnali sme, ako hlboko musí pri ich návšteve siahnuť do vrecka štvorčlenná rodina.

Tatralandia Liptovský Mikuláš

Najväčší slovenský akvapark má 14 bazénov s morskou, termálnou i čírou vodou, 26 toboganov a šmýkačiek, ale i ďalšie vodné a zábavné atrakcie či detský park Tatrapolis. Ak sa nechcete v areáli ubytovať a plánujete iba jednorazovú návštevu, celodenná rodinná vstupenka vás bude stáť 62 eur.

Aquacity Poprad

Vhodná alternatíva pre tých, ktorí chcú počas dovolenky chodiť po horách, ale popritom sa aj okúpať. V podtatranskom vodnom parku nájdu 13 vonkajších a vnútorných bazénov, desiatky vodných atrakcií, ale aj wellness či kryocentrum. Rodičov s dvoma deťmi vyjde celodenné vstupné na 52 eur.

Thermalpark Dunajská Streda

Na ploche 18 hektárov nájdete šesť vonkajších a štyri vnútorné bazény, no aj viacero atrakcií, ktorým dominuje veža so siedmimi toboganmi. V areáli sa nachádza aj viacero športovísk a štvorčlenná rodina zaplatí za celodenné vstupné do tohto akvaparku 24 eur.

Aquasziget Ostrihom

Jeden z najmodernejších maďarských akvaparkov ponúka návštevníkom nielen 10 bazénov, tobogany a ďalšie atrakcie, ale napríklad aj vnútorné zážitkové kúpele, infrasaunu, okrasné jazero či miniterárium. Celodenné rodinné vstupné (dvaja dospelí a dve deti) je 7-tisíc forintov, čiže asi 23 eur.

Jaskynné a liečebné kúpele Miskolctapolca

V tomto komplexe síce absentujú tobogany, prednosťou je však kúpanie v termálnych prameňoch priamo v jaskyni, čo je európsky unikát. Súčasťou areálu je aj šesť vonkajších bazénov s vodnými atrakciami. Rodinu s dvoma deťmi stojí celodenné vstupné 9 850 forintov, čo je približne 32 eur.

Aqualand Moravia

Patrí k najmodernejším akvaparkom v Česku a do desiatky turistami najnavštevovanejších miest v krajine. Nachádza sa asi 50 km od slovenských hraníc, pri obci Pasohlávky. Celodenné rodinné vstupné do areálu s 12 bazénmi a 20 toboganmi stojí 1 299 Kč (asi 57 eur), v prípade online kúpy je lacnejšie.

Termy Bukowina

Asi 10 kilometrov za slovensko-poľskou hranicou v dedine Bukowina Tatrzańska sa nachádza nápadito riešený areál vodného parku s 12 vonkajšími i vnútornými bazénmi, toboganmi, saunami a viacerými atrakciami. Rodinná vstupenka stojí 209 zlotých (asi 50 eur), nie je však celodenná, ale iba na 4,5 hodiny.

Najčítanejšie témy