1. Problémový personál

Snímka: HN/Peter Mayer

S rekreačnými poukazmi sa uvažovalo, že ich bude preplácať štát, napokon zostalo všetko pri starom. Náklady zostali na pleciach firiem...

 Máte pravdu, s prístupom štátu sa už nepočíta. Rekreačné poukazy nie sú témou dňa. Budeme radi, ak zostanú v takej podobe ako doposiaľ. Veď aj tie sú svojim spôsobom podporou cestovného ruchu. Vnímame, že idú na vrub nákladov firiem, ale zároveň sa domnievame, že v hre nie sú hrozitánske sumy. Rozmenené na drobné – jeden pracovník vyjde zamestnávateľa mesačne dvadsať eur. Navyše na nárok na rekreačný poukaz musí splniť isté kritéria, predovšetkým odpracovanie aspoň dvoch rokov u zamestnávateľa.

Po odchode personálu sa jeho nedostatok stáva pre vás priam alarmujúcim. Len každý piaty prepustený pracovník sa chce vrátiť späť do odvetvia.

 Nalákať a získať ho späť je naozaj problém. Ľudia sa prirodzene boja ďalšej vlny pandémie, pri ktorej by znovu prišli o prácu. Náklady na ňu rastú, veď nižší dopyt musíte dorovnať vyš

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy