Svet vďaka vakcínam uteká Európe

Snímka: Reuters

Izrael, Británia či Spojené štáty, ale aj Čile alebo Srbsko. Všetky tieto krajiny výrazne prevyšujú priemer Európskej únie v počte ľudí zaočkovaných minimálne prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. A kým úrady inde vo svete i vďaka rýchlo napredujúcej vakcinácii postupne otvárajú ekonomiku aj spoločenský život, obyvatelia európskych štátov musia i naďalej do veľkej miery dodržiavať prísne protipandemické opatrenia, firmy bojujú o prežitie a koniec lockdownu sa na konci tunela črtá stále len vo veľmi nejasných obrysoch.


V nasledujúcich otázkach a odpovediach si prečítajte, ako je na tom vo vakcinácii Európska únia v porovnaní so svetom, prečo sú u nás počty infekcií stále vysoké aj ako sa Američania chystajú na veľký ekonomický i spoločenský reštart.


1. Drží EÚ pri očkovaní krok so svetom?
BioNTech a Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Tieto štyri vakcíny dosiaľ oficiálne schválila Európska lieková agentúra na očkovanie v krajinách Európskej únie. Okrem nich vakcínujú Ma

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy