1. Bábätká uviazli ako tovar na sklade

Snímka: TASR

Pod masívnym krištáľovým lustrom izby hotela Venecia sú porozkladané desiatky postieľok. Derie sa z nich novorodenecký plač okolo stovky detí. Opatrovateľky si ich berú do rúk a čičíkajú. Jedna zo zdravotných sestier hovorí do kamery, že nové prírastky ukrajinskej kliniky reprodukčnej medicíny BiotexCom čakajú na svojich genetických rodičov nielen z USA a Európy, ale tiež z Číny, Argentíny, Mexika.

 Deti sa začali hromadiť ako ležiaky v regáloch po tom, ako v marci minulého roka pandémia koronavírusu zatarasila hranice. Nemohla však zastaviť náhradné matky, ktoré s klinikou podpísali zmluvu na vynosenie dieťaťa. Tie rodiť neprestali. Video z hotela spustilo škandál a dostalo sa aj do pozornosti svetových médií. Otvorili sa ním otázky súvisiace so surogačným materstvom. Slúži pre neplodné páry, ktorých počet stále narastá. 

Dieťa v cene all inclusive

 Redakcia HN zisťovala momentálnu situáciu v ukrajinskom reprodukčnom centre. Inna Jefimovičová, šéfka PR oddelenia, nás informovala, že nemajú žiadne problémy. „

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy