Kyjevu sťažuje politika vakcináciu

Snímka: Reuters

Keď naši východní susedia zavádzali po pravoslávnych vianočných sviatkoch prísny vyše dvojtýždňový lockdown, veľa si od neho sľubovali. Situácia s pandémiou koronavírusu bola totiž na Ukrajine vážna. V prvý januárový týždeň dosahovali počty nových prípadov nákazy šesť- až deväťtisíc infikovaných denne.


Po opätovnom otvorení krajiny začiatkom minulého týždňa sa zdalo, že lockdown, na ktorý stavila vláda v Kyjeve, zabral. Aspoň to naznačovali čísla z prvého dňa po jeho ukončení – 25. januára hlásili úrady 2 516 nových prípadov, čo bol najnižší počet od prepuknutia druhej vlny pandémie začiatkom septembra minulého roka. „Veríme, že lockdown zásadne zlepšil situáciu nielen nateraz, ale aj do budúcnosti. Tieto štatistiky ukazujú stabilizáciu, ktorú sme mohli dosiahnuť len vďaka vám Ukrajincom,“ netajil sa optimizmom počas tlačového brífingu prenášaného štátnou televíziou minister zdravotníctva Maksym Stepanov.

Publicistika


Dnes sa ukazuje, že po znovuotvorení škôl, reštaurácií či posilňovní sa situácia na 42-miliónovej Ukrajine pomaly vracia do starých koľají. Denný

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy