Maďari riešia podvody pri očkovaní

Snímka: TASR

Muž, ktorý klamal, že je zdravotník, a nechal zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19 nielen seba, ale i niekoľko členov svojej rodiny. Právnik, ktorému sa podarilo zmanipulovať registračný proces a dostať sa k prednostnej vakcinácii. Alebo tridsiatnička, ktorú zaočkovali vďaka jej príbuzným zamestnaným v nemocnici, hoci nemala nič spoločné so zdravotníctvom.


Aj takéto príbehy v súčasnosti prinášajú maďarské médiá. Nielen my, ale i naši južní susedia riešia problémy s tým, že šťastlivci so správnymi známosťami predbiehajú v poradovníku na očkovanie ľudí z ohrozenejších skupín.

Zahraničie

Ako obísť systém
Vakcinačná kampaň proti koronavírusu sa v Maďarsku začala 26. decembra minulého roka. Teda v ten istý deň, keď na Slovensku vpichli vôbec prvú dávku vakcíny lekárovi Vladimírovi Krčmérymu. „Maďarsko rovnako ako Slovensko a Nemecko nečakali na oficiálny štart vakcinácie v Európskej únii. Ten bol o deň neskôr, teda 27. decembra. Na základe vakcinačného plánu sú u nás ako prví očkovaní zdravotnícki pracovníci. Momentálne odštartovala vakcinácia ľudí v domovoch sociálnej starostlivosti,“ uviedla pre HN Viktória Serdültová, redaktorka nezávislého spravodajského portálu hvg.hu. Podľa

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy