Nepriatelia Kanady? Vírus a Trump

Snímka: Reuters

„Hranice so Spojenými štátmi máme zatvorené od marca. Kým predtým cez ne prechádzalo 400-tisíc ľudí denne, teraz je to len zlomok tohto čísla. Ľudia to však prijali bez reptania. Ukazuje to, aká nenávidená je u nás vláda prezidenta Donalda Trumpa.“ Týmito slovami vysvetlil pre americkú agentúru AP kanadský historik a politológ Robert Bothwell, koho v súčasnosti považujú Kanaďania za dvoch hlavných nepriateľov tejto 38-miliónovej krajiny.

Prípravy na očkovanie
Obyvatelia sú presvedčení, že sa oboch čoskoro zbavia. Nielen Trumpa, ktorého už o dva týždne vystrieda v Bielom dome demokrat Joe Biden – podľa vlastných slov veľký priateľ Kanady. Veria, že rýchlo odíde aj koronavírus.


Kanadské úrady pre to robia všetko. Prípravy na očkovanie sa začali už v júni, keď ešte nebolo jasné, kedy sa vakcína vôbec dostane na trh. Znamenalo to vybudovanie príslušnej infraštruktúry i distribučných sietí, ako aj spustenie informačnej kampane. Samotná vakcinácia sa začala v polovici decembra. Kanadská vláda medzitým schválila používanie dvoch vakcín – od spoločností Pfizer a Moderna.
Severoamerická krajina berie boj proti pandémii koronavírusu viac ako vážne. Podobne ako v Európe, aj v Kanade v uplynulých týždňoch prudko narástol počet nakazených aj obetí ochorenia COVID

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy