1. Hotelieri stále čakajú pomoc. Štát si dáva načas

Snímka: TASR/Oliver Ondráš

Ministerstvo dopravy očakáva prepad o 50 percent a pripravuje plán na pomoc cestovnému ruchu. Prisľúbilo, že svetlo sveta uzrie v tomto mesiaci. Hoci kalendár sa už-už stáča k mesiacu október, do uzávierky vydania HN Focusu po ňom nebolo ani stopy.

 Dala sa zachytiť iba v polovici septembra vo vyjadrení ministra financií Eduarda Hegera. Zníženie DPH označil za „neadresný nástroj“ s tým, že sa treba poobzerať po inom. A keďže kompetentní chcú nájsť najlepšie riešenie, dávajú si k dobru ešte pár týždňov na „komunikáciu a identifikovanie problému“.

 Svoboda považuje zníženie DPH za celoplošné a univerzálne riešenie pre všetky typy prevádzok. Teda je vhodné pre wellness, akvaparky, stravovanie či doplnkové služby.

„Bez rozdielu, či ide o mestský, alebo o wellness hotel. Ideálna sadzba by bola päť percent podobne ako v Rakúsku.“ Na udržanie zamestnanosti by zase pomohlo odpustenie odvodov a príspe

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy