Tunisko ťahá nadol prepad turizmu

Snímka: Pixabay

Mal to byť rok, kedy sa po sérii negatívnych udalostí opäť naštartuje turistický ruch v tejto severoafrickej krajine. Najprv revolučné udalosti spred deviatich rokov, ktoré sa postupne rozšírili do takmer celého moslimského sveta a vstúpili do dejín ako Arabská jar. Potom niekoľko krvavých teroristických útokov na turistické ciele a do toho všetkého neutíchajúce politické turbulencie.


Keď sa konečne zdalo, že sa Tunisko zo všetkých týchto nepriaznivých okolností spamätá a počty zahraničných turistov v jeho dovolenkových rezortoch na pobreží Stredozemného mora začnú konečne rásť, zasiahol nový, ešte mocnejší nepriateľ – koronavírus.


Prečítajte si, ako sa takmer 12-miliónová krajina na severe čierneho kontinentu snaží eliminovať následky pandémie, ako ochorenie COVID-19 zasiahlo jej turistický sektor aj ktoré odvetvia aspoň čiastočne nahrádzajú straty spôsobené koronavírusom.

Z Tuniska do karantény
Milión ľudí bez práce, prepad počtu turistov na menej ako polovicu, takmer tri stovky zavretých ubytovacích zariadení po celej krajine. Taký bol výsledok teroristických útokov na dovolenkárov v hlavnom meste Tunis a letovisku Sousse z roku 2015.


Tunisania sa z tejto rany zotavovali niekoľko rokov. Väčšina zavretých hotelov prešla rekonštrukciou, v pobrežných mestách vyrástli staveniská nových rezortov, vláda investovala do celkovej modernizácie segmentu veľké peniaze.


V polovici marca vyšli všetky tieto plány navnivoč. Tunisko, podobne ako mnoho ďalších krajín, sa v dôsĺedku pandémie uzavrelo pred celým svetom. Hotel

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy