Na Indiu zacielili smart developeri

Snímka: Taj Mahal

Patríte medzi veľkých developerov veľkých realitných projektov v indickom štáte Maháraštra i v celej Indii. Kde môžeme nájsť vaše budovy?
Ak sa pýtate na výstavbu nových realitných projektov, momentálne pôsobíme predovšetkým v indických mestách Bombaj, Puné a Bangalúr. Keď sa však bavíme celkovo o budovaní infraštruktúry, tak sme výrazne aktívni naprieč celou Indiou.

Ste činní len na domácom indickom trhu, alebo ste už zamierili aj za hranice?
Naša skupina je prítomná na realitných trhoch po celom svete, napríklad v Londýne či Dubaji. Hlavným cieľom však pre nás aj naďalej zostáva India. Sme absolútne presvedčení o tom, že práve naša krajina je čoraz dôležitejším trhom pre spoločnosti, ktoré sa zaoberajú rozvojom infraštruktúry. V Indii rastie počet iniciatív, ktoré sa venujú oblasti smart city. V súčasnosti sa v celej krajine budujú desiatky inteligentných miest.


Na čo sa v rámci smart city špeciálne sústreďujete?
Zameriavame sa obzvlášť na to, aby mestá boli inteligentnejšie v oblasti odpadového hospodárstva, kvality životného prostredia či adaptovania nových technológií. V tomto smere spolupracujeme napríklad s londýnskou spoločnosťou Planet Smart City.

Môžete povedať nejaký konkré

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy