Banky šetria, odnesú si to pobočky

Snímka: TASR

Je piatok poobede v jednej z bratislavských pobočiek UniCredit Bank. Tak ako to už býva zvykom, na vybavenie čaká viacero ľudí. Minúty ubiehajú a rad sa nehýbe. „Čo štrajkujú a nerobia? Veď pri dvoch priehradkách nie je žiadny zákazník,“ sťažuje sa postarší pán. Išlo síce o priehradky pokladnice, kde by jeho problém nemohli vyriešiť, slovo štrajk sa však v banke naozaj skloňuje a aj v samotnej pobočke mali viacerí zamestnanci nálepku, ktorá informovala o štrajkovej pohotovosti. Žiadajú totiž zvýšenie platov, ktoré však banka odmieta s argumentom potreby znižovania nákladov. Odborári však oponujú dobrými výsledkami spoločnosti. O bankách sa hovorí už aj v parlamente, kde ich predseda strany Smer Robert Fico obvinil z prílišných ziskov, a teda vhodnosti zvýšenia bankového odvodu. Aká je teda realita bankového sektora na Slovensku? Zdierajú ľudí alebo bojujú s nízkymi ziskami?

Publicistika

1. Prečo chcú v UniCredit Bank štrajkovať?
Štrajková pohotovosť v spoločnosti sa začala minulý týždeň. Dôvodom je kolektívne vyjednávanie, v ktorom stále nedošlo k dohode. Banka totiž odmieta zvýšiť platy a vyplatiť 13

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy