Banky šetria, odnesú si to pobočky

Snímka: TASR

Je piatok poobede v jednej z bratislavských pobočiek UniCredit Bank. Tak ako to už býva zvykom, na vybavenie čaká viacero ľudí. Minúty ubiehajú a rad sa nehýbe. „Čo štrajkujú a nerobia? Veď pri dvoch priehradkách nie je žiadny zákazník,“ sťažuje sa postarší pán. Išlo síce o priehradky pokladnice, kde by jeho problém nemohli vyriešiť, slovo štrajk sa však v banke naozaj skloňuje a aj v samotnej pobočke mali viacerí zamestnanci nálepku, ktorá informovala o štrajkovej pohotovosti. Žiadajú totiž zvýšenie platov, ktoré však banka odmieta s argumentom potreby znižovania nákladov. Odborári však oponujú dobrými výsledkami spoločnosti. O bankách sa hovorí už aj v parlamente, kde ich predseda strany Smer Robert Fico obvinil z prílišných ziskov, a teda vhodnosti zvýšenia bankového odvodu. Aká je teda realita bankového sektora na Slovensku? Zdierajú ľudí alebo bojujú s nízkymi ziskami?

Publicistika

1. Prečo chcú v UniCredit Bank štrajkovať?
Štrajková pohotovosť v spoločnosti sa začala minulý týždeň. Dôvodom je kolektívne vyjednávanie, v ktorom stále nedošlo k dohode. Banka totiž odmieta zvýšiť platy a vyplatiť 13

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy