Španielska vláda sa bojí konať

Snímka: TASR

Prišli ste na Slovensko, stretávate sa tu s novinármi. Cestujete takto po celej Európe a snažíte sa v jednotlivých krajinách získať podporu?
Ako člen katalánskej vlády sa zaoberám zahraničnými vzťahmi, a teda cestujem po Európe, ale aj mimo nej. Naším cieľom, mojou povinnosťou je zlepšiť internacionalizáciu Katalánska vo všetkých aspektoch. V ekonomickom, obchodnom, kultúrnom, športovom, turistickom, technologickom či akademickom. Tiež mám v rámci tejto činnosti vysvetľovať našu situáciu, vysvetliť to, že je to prosperujúca krajina, ale tiež, že je to krajina, ktorá chce svoju slobodu a plné práva. A že to, čo sa teraz deje, považujeme v západnej Európe za neprijateľné, a preto hovoríme slobodne o našej politickej opozícii.


Bežný Katalánec dnes môže používať svoj jazyk, žiť podľa svojich tradícií. Jeho deti môžu chodiť do školy, kde sa vyučuje po katalánsky. Všetky verejné označenia sú aj po katalánsky, na oficiálnych budovách sú vedľa tých španielskych aj katalánske v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy