7. Pre duševne chorých postavia ústav

Snímka: Archív HN

U citlivejších jedincov by jeho návšteva vyvolala šok. Cely ukrývajú bytosti, ktoré sa pri všetkej úcte k Homo sapiens ťažko ešte dajú nazvať ľuďmi.

Trpia psychickými poruchami s vážnymi diagnózami. Títo odsúdení do väznice nepatria. A niektorí z nich pravdepodobne ani nevedia, kde sú...

V poslednom desaťročí každá vláda zaradila medzi svoje priority výstavbu detenčného ústavu, akejsi kombinácie psychiatrickej nemocnice a väznice pre duševne chorých zločincov. Na Slovensku podobné zariadenie dosiaľ neexistuje.

Horúci zemiak

Jeho absenciu podrobil kritike aj Výbor Európskej rady. Žiadal potvrdenie o začatí výstavby projektu a informovaní o dosahovanom pokroku.

V lete sa rozhýbali poslanci nášho zákonodarného zboru a odsúhlasili zákon o výkone detencie. Do platnosti vstúpi 1. januára budúceho roka. Po dlhých rokoch predhadzovania horúceho zemiaka projekt detenčného ústavu začína nadobúdať reálne obrysy. Ministerstvo

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy