1. Nekonečný príbeh operačných sál

Snímka: HN/Pavol Funtál

Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má za rok 2018 nelichotivý prívlastok najhoršieho zdravotníckeho zariadenia.

Takýto „titul“ sa jej ušiel od Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy, ktorý každoročne vyhodnocuje stav našich nemocníc.Tá bojnická sa umiestnila na úplnom chvoste v kategórii všeobecných nemocníc.

Návštevníkom sa po príchode do nej naskytne všedný pohľad, podobný tuctom ďalších zdravotníckych komplexov. Na rozdiel je však odtiaľto tušiť banu Cigeľ i svojho času najväčšia elektráreň v krajine v Novákoch.

Spoločne s ďalšími fabrikami región vyfasoval aj isté špecifikum v podobe vyššieho výskytu onkologických a kardiovaskulárnych ochorení. „Máme to tu pestré,“ objasňuje nám riaditeľ nemocnice Vladimír Vido.

Na margo poslednej priečky v hodnotení nám povie: „Priali by sme si, aby sme sa tentoraz stali skokanom roka.“ Do vyhlásenia nových výsledkov zostáva už len niekoľko dní.

Príchody nových lekárov

Inštitúcia zabezpečuje služby pre zhruba 140-tisíc obyvateľov hornej Nitry. Je jednou z najväčších neštátnych nemocníc v krajine a v Trenčianskom kraji najväčšou vôbec. Vyštudovaný ekonóm Vido do riaditeľského kresla zasadol len vo februári. Spolu s funkciou prebral aj

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy