Lietajúce divadlo dobýva svet zábavy

Snímka: BROGENT TECHNOLOGIES

Predstavte si, že letíte voľne ponad Spojené štáty. Vidíte ľudí, ako piknikujú v newyorskom Central Parku, vznášate sa ponad Sochu slobody, návštevníci Empire State Building vám mávajú z vyhliadkovej plošiny na samom vrchu tohto slávneho mrakodrapu. Na záver sa vznesiete až na obežnú dráhu Zeme a celú Severnú Ameriku máte ako na dlani.


Po takýto zážitok nemusíte letieť za Atlantik. Stačí navštíviť Europa Park v nemeckom Ruste, najväčší zábavný park na starom kontinente. Práve tu rozprestrela taiwanská spoločnosť Brogent Technologies jedno zo svojich „lietajúcich divadiel“, teda štvordimenziálnych virtuálnych preletov ponad svetové metropoly, štáty či celé kontinenty. „Vytvárame fantázie, fiktívne scenáre bežného života, ktoré umožňujú splniť nenaplnené sny. Nie sú reálne, ale cítite sa pri nich veľmi reálne. Väčšina ľudí sníva o tom, že dokáže lietať. My sme využili technológie na to, aby sme ľuďom poskytli takýto zážitok,“ hovorí Čchich-chung Oujang, zakladateľ a generálny riaditeľ Brogent Technologies.


Lídri v zábavných technológiác

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy