Svetové obchodné konflikty. Kto z nich takmer vždy vychádza víťazne

Snímka: Reuters

Obchodná vojna medzi Spojenými štátmi a Čínou, približovanie sa Nemecka k technickej recesii, ktorá môže uvrhnúť do problémov celú eurozónu, nejasnosti okolo brexitu či bankrotujúca Argentína. Všetky tieto udalosti sa v posledných týždňoch a mesiacoch postarali o veľké turbulencie nielen na politickej, ale aj ekonomickej mape sveta. Zároveň sú určujúcimi faktormi toho, či meny hlavných aktérov týchto súbojov čaká na forexovom trhu rast alebo prudký prepad.


Prečítajte si, ktorým svetovým menám predpovedajú ekonómovia v dôsledku politického vývoja pád a ktoré sa, naopak, budú tešiť zvýšenému záujmu investorov.

1. Ako ovplyvňuje vývoj dolára prezident Trump?
Jedným z hlavných hráčov, ktorí v posledných rokoch výrazne rozvírili globálne menové vody, je dozaista americký prezident Donald Trump. Ten už od nástupu do funkcie šéfa Bieleho domu v januári 2017 nenechal nikoho na pochybách, že politický i ekonomický prístup Spojených štátov voči ostatným častiam sveta bude zásadne iný, než bol za éry jeho demokratického predchodcu Baracka Obamu.

Popri tvrdých politických krokoch prij

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy