8. Na stole ministerky kultúry už tretia petícia

Snímka: TASR

Pretŕčanie pred televíznymi kamerami nepatrí medzi obľúbené hobby ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. Drží sa v ústraní, no navzdory tomu ju tak trochu prenasleduje smola. Za krátke obdobie vo funkcii putovali na jej adresu už tri petície. Exminister Marek Maďarič svoju nástupkyňu nepodržal, pri vyhlásení, že ak by za prvý rok boli proti nemu spísané tri petície, odstúpil by.

Najnovším spúšťačom odporu bolo odmietnutie podpísať dotácie na projekty LGBT. Napriek faktu, že komisia zložená z odborníkov odporučila podporiť šesť žiadostí z ôsmich. Dôsledky rozhodnutia ministerky pocíti Dúhový pride či Filmový festival inakosti. Petíciu len počas prvých štyroch dní od jej spustenia podpísalo päťtisíc ľudí.

Rozhorčil ich nielen tento krok, ale aj výrazné škrty rezortu na prioritné projekty pre Slovenskú národnú galériu, bratislavskú Kunsthalle a ďalšie inštitúcie. Na

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy