2. Nízke Tatry prerobili na stavenisko

Snímka: HN/Peter Mayer

Pociťujeme priam nutkavú potrebu skontrolovať navigačný systém. Ocitáme sa totiž akoby uprostred intenzívnej výstavby na bratislavských Nivách, ktorej dominuje skelet rozostavanej nemocnice v Rázsochách. Nie, nie je to sci-fi, ale obraz najrozsiahlejšieho národného parku krajiny pod Tatrami. Konkrétne Demänovskej doliny.

Z balkónov budovaného hotelového a apartmánového komplexu Damián by zdatnejší jedinci mohli dohodiť jedlo pre kačičky plávajúce po hladine najznámejšieho ľadovcového plesa. Keby ho od neho neoddeľoval rad stromov. „Aj ten úzky pás smrekov, ktorý tu zostal po výrube lesa, do piatich rokov podľahne náporu vetra a zámer developerov pozerať sa z päťhviezdičkového hotela priamo na Vrbické pleso bude dokonaný,“ znechutene poznamenáva Karol Kaliský z inicia

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy