3. O vysnívanú prácu treba zabojovať

Snímka: archív

Vybavoval sťažnosti na kávovary a na diaľku občas aj sprostredkoval bizarnejšiu opravu prístroja, napríklad keď nebol zapojený do elektriny. Takto si teda svoju vysnívanú prácu absolvent fakulty medzinárodných vzťahov naozaj nepredstavoval.

So svojou spolužiačkou a zároveň priateľkou Klárou sa rozhodol odísť zo Slovenska pred desiatimi rokmi. Cielene do Bruselu, kde sa spolu pokúšali vynútiť si priazeň Šťasteny. Nebola im naklonená. Ani jeden z nich netušil, že svoje kariéry naštartujú práve v call centrách. „Preraziť nebolo a stále nie je vôbec jednoduché,“ vracia sa do neľahkého obdobia 34-ročný Erik Zolcer.

Na vrchole sveta

Až takmer po roku sa ambicióznemu mladíkovi podarilo získať stáž v thin-tanku Friends of Europe, teda konečne v organizácii priamo súvisiacej s Európskou úniou. „Bei

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy