3. O vysnívanú prácu treba zabojovať

Snímka: archív

Vybavoval sťažnosti na kávovary a na diaľku občas aj sprostredkoval bizarnejšiu opravu prístroja, napríklad keď nebol zapojený do elektriny. Takto si teda svoju vysnívanú prácu absolvent fakulty medzinárodných vzťahov naozaj nepredstavoval.

So svojou spolužiačkou a zároveň priateľkou Klárou sa rozhodol odísť zo Slovenska pred desiatimi rokmi. Cielene do Bruselu, kde sa spolu pokúšali vynútiť si priazeň Šťasteny. Nebola im naklonená. Ani jeden z nich netušil, že svoje kariéry naštartujú práve v call centrách. „Preraziť nebolo a stále nie je vôbec jednoduché,“ vracia sa do neľahkého obdobia 34-ročný Erik Zolcer.

Na vrchole sveta

Až takmer po roku sa ambicióznemu mladíkovi podarilo získať stáž v thin-tanku Friends of Europe, teda konečne v organizácii priamo súvisiacej s Európskou úniou. „Being on top of the world. Bol som nadšený, aj keď išlo len o stáž,“ rozvíja svoj príbeh s ospravedlnením, že podchvíľou zo seba musí dolovať správne slovenské slovíčka.

Po prvej stáži nasledovala druhá v europarlamente, tretia vo frakcii Európskej ľudovej strany, potom štvrtá, piata... Erik odkrýva menej prívetivú tvár belgickej metropoly: „Presadiť sa v nej je extrémne náročné. Prichádzajú sem šikovní mladí ľudia z celého sveta. Jeden ako druhý, s titulmi z Harvardu a znalosťou viacerých jazykov, pohybujúci sa v diplomatických sfé

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Najčítanejšie témy