6. Reprezentačné sídlo prezidenta? Prekliata vila na Slavíne čaká na svojho nájomníka

Snímka: HN Peter Mayer

Najprv si nechal zakúpiť vilu na Slavíne. Ako reprezentačné sídlo pre hlavu štátu. Vyšla na 36 miliónov korún (zhruba 1,2 milióna eur), vtedajšia spoločnosť Východoslovenské železiarne Košice ju odpredala v roku 2000. Pri prvej obhliadke po kúpe nehnuteľnosti si poťažkal: „Čakal som viac.“ Rudolf Schuster, dnes už emeritný prezident.

Stavba sa rozkladá na pozemku s rozlohou 4 300 štvorcových metrov na jednom z najlukratívnejších miest Bratislavy, len pár desiatok metrov od pamätníka sovietskych vojakov. V jej tesnom susedstve sa nachádza aj vila kandidáta na prezidenta v predošlých voľbách Milana Kňažka či známeho podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý sa pred pár týždňami presťahoval do väzenia.

Populárny herec v budúcnosti už pravdepodobne za prezidenta kandidovať, o „našom“ človeku sa to dá s istotou vylúčiť. Či sa tak stane v prípade niektorej zo žien multiotecka Borislava Kollára

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy