Ako Európa grilovala Pellegriniho

Snímka: TASR

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka, rozdeľovanie eurodotácií na poľnohospodársku pôdu či politické smerovanie Slovenska. To boli otázky, ktoré včera predpoludním najviac zaujímali poslancov Európskeho parlamentu počas ostrej diskusie s premiérom Petrom Pellegrinim v Štrasburgu.


Predsedu našej vlády europoslanci rozhodne nešetrili, miestami ho doslova grilovali. Prečítajte si, ktoré slovenské témy vyvolávajú v Európe najväčšie obavy.

1. Vyšetrovanie vraždy Kuciaka
Peter Pellegrini vo svojom vystúpení vyzdvihol pokroky, ktoré sa rok od vraždy Jána Kuciaka podarilo vyšetrovateľom urobiť. Napríklad to, že páchatelia tohto zločinu už sedia za mrežami, čakajú na skončenie vyšetrovania a následný súdny proces.


To však zástupcov europarlamentu ani zďaleka neuspokojuje. „Hovorili ste o vražde a o tom, čo ste vo vyšetrovaní tohto prípadu dosiahli. Nám to však pripadá nedostatočné. Okrem demisie bývalého premiéra Roberta Fica nevidíme na Slovensku žiaden veľký po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy