Konzervatívnych strán pribúda

Snímka: Peter Mayer

Aj keď Slovensko teraz naplno žije prezidentskými voľbami, v máji nás zasa čakajú voľby do Európskeho parlamentu, ale na budúci rok aj ďalšie parlamentné voľby. Okrem strán, ktoré prvýkrát zabojujú o svoje miesto v Národnej rade a už oznámili svoj vznik dávnejšie, ako Progresívne Slovensko či Spolu – občianska demokracia, v poslednom období sa roztrhlo vrece s ďalšími novými stranami. Vlastný subjekt sľubuje bývalý poslanec parlamentu za hnutie OĽaNO Štefan Kuffa aj konzervatívci z OĽaNO a KDH Branislav Škripek, Richard Vašečka a Anna Záborská. O vytvorení strany hovorí aj exminister Tomáš Drucker. HN sa pozreli na to, čo sa od týchto strán dá čakať.

1. Kresťanská demokracia – Život a Prosperita
Zastavme Zlo z Istanbulu priamo v Bruseli či Rovnaké mzdy za rovnakú prácu v rovnakej firme, v celej EÚ. To sú heslá nedávno zaregistrovanej politickej strany Kresťanská demokracia – Život a Prosperita, za ktorou ako predseda stojí Štefan Kuffa a s ktorou sa chce zúčastniť aj na voľbách do Európskeho parlamentu. V národných otázkach presadzuje nevstúpiť do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu života. Avizuje riešenia pre podnikateľov a školstvo ako zavedenie bilingválneho vzdelávania na všetkých školách či zriadenie Národného exekučného úradu, ktorý má pomôcť obyvateľom prekonať ich sociálne problémy. Prostredníctvom poslancov, ktorí budú so stranou spolupracovať, chce presadzovať svoje návrhy a prvým má byť ochrana počatého života.

Kuffa je neslávne známy svojimi vyjadreniami proti homosexuálom a registrovaným partnerstvám, po odchode z OĽaNO pôsobil aj v KDH. To na vytvorenie novej strany reagovalo, že Slovensko nepotrebuje politickú stranu, ktorá bude podporovať Štefana Harabina alebo prikláňať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Najčítanejšie témy