7. V zemi, kde je krádež čiapky zločinom

Snímka: archív Dominika Bariho

Predstavte si les s rozlohou Francúzska a Nemecka, k tomu navyše Veľkej Británie. Uprostred neho osamotenú viesku, ktorá je najchladnejším obývaným miestom planéty. Najnižšia nameraná teplota mínus 71,2 Celzia prináša Ojmiakonu, prezývaného aj pól chladu, svetový primát.

Od Jakutska, jedného z najväčších miest Sibíri, ho rozdeľuje vzdialenosť 980 kilometrov. Dá sa sem dostať cez tajgu po ceste s názvom cesta kostí, pod ktorou je približne každý tucet metrov pochovaný človek. Tisíce obetí tyranského komunistického režimu sa ocitlo v gulagoch a v neľudských podmienkach museli drieť na výstavbe komunikácie...

Mladý Košičan Dominik Bari študuje v Londýne na prestížnej vysokej škole National Film and Television. Nenapadlo mu nič bláznivejšie, než sa pobrať do Omjakonu natočiť dokument. Siahol si ním na filmového

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy