Ako nás ohrozujú problémy Nemcov

Snímka: Reuters

Nad globálnou ekonomikou sa sťahujú nové mračná. Tie sa priamo týkajú aj nás. Hospodárstvo Nemecka, ktoré je najdôležitejším obchodným partnerom Slovenska, mieri podľa kľúčových ukazovateľov do technickej recesie. V Nemecku sa prepadol aj automobilový priemysel, ktorý je hlavným odvetvím nášho hospodárstva.

Čo tieto problémy budú znamenať pre Slovensko? Do akej miery nám môže skomplikovať život naviazanosť na nemecký priemysel? A ktoré segmenty sa majú pripraviť na ťažkosti? Aj to si prečítate v nasledujúcich otázkach a odpovediach.

1. Čo sťahuje nemeckú ekonomiku nadol?
Nepriaznivé správy hlásia z Nemecka, ktoré je európskou ekonomickou jednotkou. Tej hrozí, že sa prvýkrát od dlhovej krízy prepadne do recesie. Čísla z minulého týždňa ukazujú, že index priemyselnej produkcie v Nemecku klesol v novembri minulého roka prekvapujúco o 1,9 percenta. To podľa agentúry Bloomberg naznačuje, že HDP Nemecka by mohol v štvrtom kvartáli 2018 klesnúť druhýkrát za sebou. To by znamenalo prvú technickú recesiu v tejto krajine od roku 20

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy