Ako nás ohrozujú problémy Nemcov

Snímka: Reuters

Nad globálnou ekonomikou sa sťahujú nové mračná. Tie sa priamo týkajú aj nás. Hospodárstvo Nemecka, ktoré je najdôležitejším obchodným partnerom Slovenska, mieri podľa kľúčových ukazovateľov do technickej recesie. V Nemecku sa prepadol aj automobilový priemysel, ktorý je hlavným odvetvím nášho hospodárstva.

Čo tieto problémy budú znamenať pre Slovensko? Do akej miery nám môže skomplikovať život naviazanosť na nemecký priemysel? A ktoré segmenty sa majú pripraviť na ťažkosti? Aj to si prečítate v nasledujúcich otázkach a odpovediach.

1. Čo sťahuje nemeckú ekonomiku nadol?
Nepriaznivé správy hlásia z Nemecka, ktoré je európskou ekonomickou jednotkou. Tej hrozí, že sa prvýkrát od dlhovej krízy prepadne do recesie. Čísla z minulého týždňa ukazujú, že index priemyselnej produkcie v Nemecku klesol v novembri minulého roka prekvapujúco o 1,9 percenta. To podľa agentúry Bloomberg naznačuje, že HDP Nemecka by mohol v štvrtom kvartáli 2018 klesnúť druhýkrát za sebou. To by znamenalo prvú technickú recesiu v tejto krajine od roku 20

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy