6. Cenný je hoci aj malý príspevok k ekologizácii

Snímka: HN/Pavol Funtál

Vo svojom odbore je uznávanou kapacitou. Je autorom ôsmich patentov a držiteľom medzinárodných ocenení. So svojím tímom vyvinul už druhú generáciu bioplastu nonoilen.

Zlá reklama

Európska stratégia pre plasty z dielne Európskej komisie počíta s možnosťou, že niektoré biodegradovateľné alternatívy, pokiaľ sa preukáže ich reálna rozložiteľnosť, by mohli byť vyňaté zo zákazu jednorazových plastových výrobkov. „Biodegradovateľným plastom sa v minulosti urobila veľmi negatívna reklama. Ich prvotný vstup na trh bol legislatívne nepripravený a živelný,“ tvrdí Alexy.

Firmy sa naň snažili umiestniť aj také moderné plasty, ktoré až také moderné neboli. V prírodnom prostredí sa reálne nerozkladali. Preto Brusel zostáva opatrný a biodegradovateľné materiály pripúšťa zatiaľ len ako alternatívu. „Budú tou najlepšou iba v prípade, ak ich dokážeme vyrábať z o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Najčítanejšie témy