Keď sa v Bratislave stavia vo veľkom

Snímka: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

Eurovea City, nemocnica Svet zdravia Bory či opravená Cvernovka. V Bratislave pribúdajú v súčasnosti nové nehnuteľnosti závratným tempom. Či už ide o priestory na bývanie, prácu či zdravotnú starostlivosť. Investori si neváhajú hlavné mesto vybrať pre svoje projekty a dizajnom vzniknutých stavieb sa tak približujeme k svetovým metropolám. Na to, ako sa metropola Slovenska mení, sa pozreli HN v otázkach a odpovediach.

1. Ktoré sú najvýznamnejšie projekty?
Zo všetkých plánovaných projektov pre mnohých najviac rezonuje Sky Park s vežou vo výške takmer 120 metrov. Spája sa totiž so svetoznámou, už zosnulou architektkou Zahou Hadid. Za projektom stojí developer Penta Real Estate, ktorý začiatok výstavby poslednej etapy plánuje na september 2019. Projekt ráta so zachovaním Jurkovičovej teplárne. Má byť tak poslednou zachovanou časťou niekdajšej industriálnej zóny a developeri dúfajú, že sa oblasť stane epicentrom kreatívneho života v meste.


Druhú fázu projektu Eurovea II má zas developer J&T Real Estate. Projekt si píše prívlastok jedného z najväčších v súčasnosti prebiehajúcich v Bratislave. Počítal aj s vybudovaní

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy