Kiskova budúcnosť ukazuje aj na politickú stranu. Kto by do nej mohol ísť?

Snímka: Pavol Funtál

1. Aké plány majú jeho poradcovia?
Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že Kiskovi poradcovia Rado Baťo a Roman Krpelan budú pri ňom stáť aj počas ďalšieho politického smerovania. Baťu si verejnosť spája ešte s expremiérkou Ivetou Radičovou ako hovorcu a poradcu či s kampaňou SDKÚ-DS do parlamentných volieb. Má novinársky background, písal pre Hospodárske noviny a pre Trend, kde pôsobil aj na pozícii šéfredaktora, neskôr prešiel do denníka SME ako komentátor. Kiskovi pomáhal na čele volebnej kampane, po volebnom víťazstve prešiel k nemu ako poradca. Baťo pre Denník N uviedol, že práca pre Kisku ho baví a pomôže mu, akokoľvek sa prezident rozhodne. V rozhovore tiež prezradil, že sa prezident v súvislosti so svojím novým politickým projektom stretol s ľuďmi z reklamnej agentúry Komplot, ktorá s ním tiež spolupracovala na jeho prezidentskej kampani.


Druhý spomenutý Krpelan má tiež novinársku minulosť. Pracoval ako zástupca šéfredaktora SME a šéfoval PR agentúre AMI Communication

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy