7. Veteránov ukrýva v súkromnej banke

Snímka: Ján Karásek

Keď cestoval na burzu veteránov do USA, za Veľkou mlákou sa zastavil u jedného obchodníka. V jeho šope sa pod špinavými plachtami a dekami ukrýval dvanásťvalcový Packard. Taký istý, po akom túžil ruský diktátor Stalin, no nechcelo sa mu zaň vysoliť ani rubeľ. Limuzínu si dal ukradnúť. Zaplatil za ňu, až keď mu zlodejina nevyšla. Pre Ameriku je Packard symbolom luxusu podobne ako Rolls Royce pre Európu.

Zberateľ veteránov mal pre Packardy slabosť. Auto však napokon zostalo v šope, k dohode neprišlo. Na burze sa dalo vyberať z 15-tisíc oldtimerov, ani tam však nenašiel to, čo hľadal. Cestou nazad sa znovu zastavil u obchodníka a Packard predsa len zmenil majiteľa. Po prevezení na Slovensko naštartoval na prvý pokus. Aj tak sa môžu končiť príbehy áut zo šôp.

O oldtimeroch len potichu

„Burzy sú niečo obrovské. Majú svojich špeditérov, notárov, zabezpečia tam prevoz do Európy aj preclenie. Pritom sa tam nepredávajú žiadne šunky, ceny sú veľmi vysoké,“ oboznamuje

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy