Koho sa opozícia usilovala zostreliť

Snímka: TASR

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná včera čelila opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie počas mimoriadnej schôdze parlamentu. Dôvodom tohto kroku sú jej viaceré zlyhania na predchádzajúcom poste šéfky Slovenského pozemkového fondu. Vinia ju za kradnutie pôdy farmárom, Matečná však v konaní vidí politikárčenie.


Pozreli sme sa na to, aké odvolávania kľúčových politikov už máme z minulosti za sebou.

1. Prečo odvolávali Kaliňáka?
Začiatok minulého decembra sa pre vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka niesol v duchu odvolávania. Odstrániť ho z rezortu chceli rovnaké opozičné strany, ako aj teraz Matečnú. Vyčítali mu viaceré kauzy, ako i to, že nevedel vysvetliť pôvod svojho majetku. Opozícia ho obviňovala aj z dlhodobého nezvládania funkcie.


„Ak ho necháme na svojom mieste do konca volebného obdobia, je to na encyklopédiu. Bašternák, obchodovanie B. A. Haus, korekcie 25,7 milióna eur za čerpanie eurofondov,“ uvádzal dôvody opozičný poslanec Jozef Rajtár zo strany SaS. Kaliňák sa však odvolával, že počas posledných štyroch rokov sa neudialo nič zásadné, prečo by ho mali odvolávať. Rajtára obviňoval z toho, že klame. Tvrdil tiež, že žiadne peniaze od podnikateľa Ladislava Bašternáka nedostal.

Viac ako 13-hodinová mimoriadna schôdza parlamentu pre Kaliňáka neznamenala zbohom šéfovaniu rezortu. Za vyslovenie nedôvery hlasova

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy