Pátranie po Kiskovom nástupcovi

Snímka: Pavol Funtál

1. Aké sú plusy a mínusy Chmelára?
Eduard Chmelár je verejne známy. Do povedomia sa dostáva pravidelne pomocou svojich facebookových komentárov k súčasnému dianiu. Jeho fanúšikovská základňa je pomerne rozsiahla, tvorí ju takmer 28-tisíc ľudí. Býva hosťom viacerých diskusií a je tiež častým respondentom k aktuálnym témam. Prezentuje tiež svoje silné národné cítenie a poukazuje na viaceré historické udalosti, spomienky či osobnosti. Má skúsenosti so žurnalistikou aj s univerzitnou pôdou. Učil na viacerých školách, na konte má mnohé monografie a odborné články a štúdie. Čo sa týka politiky, Chmelár kandidoval v roku 1998 do parlamentu za Stranu demokratickej ľavice. O vyše 10 rokov neskôr sa hlásil už ako nezávislý do Európskeho parlamentu na kandidátke Strany zelených. Prezentoval sa aj ako líder hnutia 99 percent, ktoré sa chcelo dostať do parlamentu. V roku 2015 chcel zaregistrovať hnutie SEN, nedostal však dostatočný počet podpisov potrebných na uznanie strany.

Svoje miesto majú aj jeho mínusy. Pri spomínanej snahe zaregistrovať stranu SEN boli podľa ministerstva vnútra pri podpisoch uvedené sfalšované či skartované občianske preukazy alebo podpísaní ľudia vôbec neexistovali. Vyčítajú mu, že je takzvaný odborník na všetko, či u

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy